Nowa komunikacja marki w mediach społecznościowych

W 2018 roku startujemy z odmienioną komunikacją marki Uncle Ben's w mediach społecznościowych. W ciągu roku odwiedzimy 21 państw, poznamy je od kuchni, przedstawiając regionalne ciekawostki, kulinarne pomysły inspirowane regionem i przepisy wideo, których przygotowanie zajmie 20 minut - zgodnie z ideą komunikacji #w20minut dookoła świata. Podczas tej kulinarnej podróży, w każdym z regionów spędzimy dwa tygodnie, na każdą zabieramy jednego influencera i twarz marki - Josepha Seeletso, którzy przedstawią najlepsze potrawy, z ryżem w roli głównej, a to wszystko ubrane w formaty rekomendowane przez Facebook i Instagram. Wszystko po to, by zachęcić użytkowników do wspólnego gotowania! Odwiedzimy m.in. gorący Meksyk, elegancką Francję i wypełnione kolorami Indie. Nie zabraknie też przepisów z Japonii, Indonezji, Filipin, Hiszpanii, czy USA. Naszą podróż zaczynamy w Chinach, dlatego na datę rozpoczęcia komunikacji wybraliśmy najważniejsze chińskie święto - Chiński Nowy Rok. Zapraszamy w tę niezwykłą, pełną smaków wyprawę #w20minut.

Historia marki

W 1946 roku ryż naszej produkcji oficjalnie nazwaliśmy UNCLE BEN'S® ORIGINAL CONVERTED® Brand Rice - imię i postać wujka Bena nie wzięły się jednak znikąd! W tym okresie, w amerykańskim stanie Texas, najbardziej cenionym hodowcą ryżu był farmer powszechnie znany jako wuj Ben i tak jego imię stało się synonimem najlepszej jakości ryżu parboiled na świecie.

Nazwa dla marki

Rozmawiając o wdrożeniu produktów Uncle Ben’s założyciele firmy doszli do wnioski, że „Wujek Ben” potrzebuje twarzy.
I tak wizerunek wuja Bena, który od dziesięcioleci zdobi nasze opakowania, został zapożyczony od ogromnie cenionego, chicagowskiego chefa imieniem Frank Brown. Gdy w 1947 do sprzedaży trafiły pudełka cenionego ryżu sygnowane nazwą Uncle Ben’s i wizerunkiem uśmiechniętego kucharza, nikt nie przypuszczał, że w 2015 nasza marka będzie dysponowała 126. placówkami produkującymi ryż w ramach polityki zrównoważonego rozwoju - zupełnie bez odprowadzania resztek na składowiska odpadów! Uncle Ben’s od ponad siedemdziesięciu lat dba o to, by na Twój stół trafiał ryż doskonały!

Gwarancja Jakości

Waga, jaką przykładamy do najwyższej jakości, doskonałego smaku, łatwości przygotowania jest gwarancją satysfakcji jedzenia i gotowania. Podczas produkcji używamy wyłącznie specjalnej, wysokiej jakości odmian ryżu, które zapewniają o wiele lepszy smak i łatwość w przygotowaniu. Specjalne uprawy zapewniają mniejszą kleistość ziarenek, dzięki czemu gotowany o 5 minut za krótko lub za długo nasz ryż wciąż będzie idealny. To właśnie dlatego Uncle Ben’s - ryż pakowany luzem i ryż w saszetkach jest wybierany przez konsumentów na całym świecie.

Więcej inspiracji czeka na kanałach social media